Blog

Měření mikrokonverzí - jak měřit účinnost reklam u firem poskytujících služby, zakázkovou výrobu nebo realizace na zakázku

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

Zatímco u eshopů relativně přesně a rychle zjistíte v jakých segmentech, kde a nakolik se vám ppc kampaně vyplácejí díky možnosti přesně změřit hodnoty konverzí (objednávek), u firem zabývajících se různorodými činnostmi, službami nebo realizacemi na zakázku, nemáte jak tuto hodnotu zjistit prostřednictvím měřícího kódu, protože od prokliku reklamy do vyhotovení cenové nabídky a její akceptaci zákazníkem ji prostě neznáte. Pouze můžete po čase provést hrubé a celkové vyhodnocení návratnosti porovnáním nákladů a výnosů za určité časové období a porovnat rozdíly před a po spuštění všech reklamních kampaní, případně provést meziroční srovnání.

Existuje však způsob jak identifikovat, která z Vašich kampaní a reklamních sestav je právě tou, která Vám pravděpodobně přináší největší užitek? Řekněme nejvíce potenciálních a následně reálných zákazníků? Která klíčová slova a které segmenty pravděpodobně přivádějí nejvíce takových návštěvníků, kteří Vaše služby následně poptají nebo objednají? Je možné na základě těchto dat kampaně i jednotlivá klíčová slova, segmenty, sestavy a další zacílit a dosáhnout tak vyšší účinnosti a návratnosti reklamních kampaní? Na to se pokusím odpovědět v tomto článku.

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Připravuji první články...

Kontakt

 • Michal Knytl
 • (+420) 605 874 807
 • @mknytl@michalknytl.cz
 • Kde se můžeme setkat:
  Praha, Brno, Ostrava a Olomouc

  Většina mých zákazníků je z těchto měst a jejich širokého okolí.
  Neúčtuji zde cestovné. Zjistit více..
 • Kancelář Nový Jičín:
  5. května 11
  741 01 Nový Jičín
 • Kancelář Praha:
  Využívám sdílené kanceláře
 • Sídlo:
  Č.p.: 141 | 741 01 Bernartice nad Odrou
 • IČO:
  73280518

O mně

Online marketingu jsem se začal ve větší míře věnovat na začátku roku 2015, kdy jsem po letech strávených v korporátním IT rozpoznal velký potenciál online marketingu, přebytek poptávky po kvalitních službách nad jejich nabídkou a rozpoznal velkou příležitost nabízet zákazníkům kvalitní služby v tomto odvětví. V souladu s marketingem na internetu korespondoval i můj návrat k tvorbě komerčních www stránek postavených na CMS systému Joomla, jejichž tvorbou se zabývám již více než 15 let.

Search